Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Kalıcı refah artışı sağlayacağız

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri’ne ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

“DÖRT YILI AŞAN SEÇİMSİZ BİR DÖNEME GİRMİŞ BULUNUYORUZ”

Cevdet Yılmaz, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Türkiye, Mahalli İdareler Seçimlerini demokrasisine yaraşır bir biçimde gerçekleştirmiştir. Vatandaşımızın iradesi ile oluşan sonuçların ülkemize, milletimize ve şehirlerimize hayırlı olmasını diliyorum. Demokrasi ve kalkınmada daha yüksek hedeflere ulaşma yolunda, hayati derecede öneme sahip dört yılı aşan seçimsiz bir döneme girmiş bulunuyoruz.

“EKONOMİDE BÜYÜMEYİ, İSTİHDAMI VE İHRACATIMIZI ARTIRIYOR, CARİ AÇIĞIMIZI DÜŞÜRÜYORUZ”

Pandemi sonrası dünyadaki ekonomik daralmaya, bölgemizdeki savaşlara, tarihimizin en büyük afetinin getirdiği ilave yüklere rağmen, ülkemiz güçlü yapısını korumaktadır. Bu dönemde, depremin yaralarını saracak ve şehirlerimizi geleceğe çok daha dirençli bir şekilde hazırlayacağız. Ekonomide büyümeyi, istihdamı ve ihracatımızı artırıyor, cari açığımızı düşürüyoruz. Yatırım ve üretim ile bünyemizi güçlendiriyoruz.

“YAPILAN ÜCRET ARTIŞLARININ ZAMANLA ERİMESİNİ ÖNLEYECEK, KALICI REFAH ARTIŞI SAĞLAYACAĞIZ”

Gerek ekonomik gerek sosyal bakımdan enflasyonla mücadele temel önceliğimizdir. Geçen sene ilan ettiğimiz programımızı kararlı bir şekilde uygulayarak bunu başaracağız. Bu yılın ikinci yarısından itibaren enflasyonla mücadelemizin sonuçlarını belirgin bir şekilde görmeye başlayacağız. Böylece, yapılan ücret artışlarının zamanla erimesini önleyecek, kalıcı refah artışı sağlayacağız.

“AMACIMIZ BÜYÜMEK VE BÜYÜMENİN NİMETLERİNİ TÜM KESİMLERE ADALETLİ BİR ŞEKİLDE YANSITMAKTIR”

Ekonomide yapısal reformlar yaparken, kamu yönetiminin verimliliğini geliştirmeye, demokratik standartlarımızı yükseltmeye, daha etkin işleyen bir adalet sistemi tesis etmeye odaklanacağız. Amacımız demokratik istikrar içinde büyümek ve büyümenin nimetlerini tüm kesimlere adaletli bir şekilde yansıtmaktır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir