Yeni Şafak yazarından AKP’li Zeybekci’ye ‘İsrail’le ticaret’ tepkisi: Bundan daha gerzekçe, daha gerizekalıca bir açıklama duymadım

T24 Haber Merkezi

Yeni Şafak yazarı İsmail Kılıçarslan, AKP Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekci‘nin İsrail ile ticaret ilişkilerini değerlendirdiği konuşmasında söylediği, “Yani eyvallah, İsrail’in Müslümanlara yaptığı bebek katliamını nefretle kınıyoruz. Ama diğer taraftan da ticaretin hiç kimseye zarar vermeyen bölümleriyle ilgili de, İsrail serbest ticaret anlaşmamızın olduğu bir ülke. 6 satıp 1 aldığımız bir ülke” sözlerine sert tepki gösterdi. Kılıçarslan, “Gazze süreci boyunca bundan daha gerzekçe, bundan daha gerizekalıca bir açıklama duymadım” dedi. 

İsrail ile ticaret tartışmalarını değerlendiren AKP Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekci’nin sözleri tartışma yarattı. Zeybekci’nin, “Yani eyvallah, İsrail’in Müslümanlara yaptığı bebek katliamını nefretle kınıyoruz. Ama diğer taraftan da ticaretin hiç kimseye zarar vermeyen bölümleriyle ilgili de, İsrail serbest ticaret anlaşmamızın olduğu bir ülke. 6 satıp 1 aldığımız bir ülke. Onunla ilgili daha hassas olmamız gerektiğine inanıyorum. Bununla ilgili de çalışıyoruz” sözlerine en sert tepki, iktidara yakınlığıyla bilinen Yeni şafak gazetesi yazarı İsmail Kılıçarslan’dan geldi. 

Sosyal medya hesabında, Zeybekci’nin açıklamasını alıntılayan Kılıçarslan, “Gazze süreci boyunca bundan daha gerzekçe, bundan daha gerizekalıca bir açıklama duymadım. ‘Eyvallah’ diyor yahu soykırım için. Yuh artık. Yazıklar olsun” ifadelerini kullandı. 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir