iQOO 13 özellikleri sızdırıldı, iQOO 12’ye kıyasla büyük bir yükseltme sunuyor

Çin’de birçok akıllı telefon markası, yılın son aylarında yeni amiral gemisi modellerini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. iQOO markası da bu yarışta geri kalmayarak, Kasım ayında iQOO 13 modelini tanıtmayı planlıyor. Ancak, önceki yıllardan farklı olarak, bu sefer iQOO 13 Pro modeli standart modelle birlikte piyasaya sürülmeyebilir. Weibo’da ortaya çıkan iQOO 13’ün ana özellikleri, cihazın iQOO 12’ye göre önemli bir yükseltme olacağını gösteriyor.

Geçen yıl tanıtılan iQOO 12, 6.78 inçlik AMOLED ekranıyla 1.5K çözünürlük, 144Hz yenileme hızı ve ekrana entegre optik parmak izi sensörü sunuyordu. Cihaz, Snapdragon 8 Gen 3 işlemcisi, 16 GB RAM, 1 TB depolama alanı, 5000 mAh batarya ve 120W hızlı şarj desteği ile donatılmıştı. Ayrıca IP64 sertifikası ile su ve toza karşı dayanıklıydı.

Yeni iQOO 13 modeline dair söylentilere göre, cihazda 2K çözünürlük sunan düz OLED ekran bulunacak. Ayrıca tek noktalı ultrasonik ekrana entegre parmak izi sensörü ile gelecek. Oyun deneyimini geliştirmek için “büyük boyutlu” x ekseni lineer motor bulunacak. Henüz doğrulanmamış olsa da, cihazın Snapdragon 8 Gen 4 işlemci ile donatılması bekleniyor. Yeni model, geliştirilmiş IP68 sertifikası ile suya ve toza karşı daha dayanıklı olacak.

iQOO 12’nin üçlü kamera sistemi 50 megapiksel ana kamera, 50 megapiksel ultra geniş açılı kamera ve 64 megapiksel 3x periskop kamera içeriyordu. iQOO 13’te de 3x periskop zoom kamerası bulunacak, ancak aynı telefoto kameranın kullanılıp kullanılmayacağı belirsiz. Cihazın diğer kameraları hakkında ise henüz bilgi yok.

Batarya ve şarj hızı hakkında henüz detaylı bilgi bulunmasa da, cihazın en üst modelinin 16 GB RAM ve 1 TB depolama alanına sahip olacağı biliniyor. iQOO 13, önceki modeline göre daha gelişmiş özellikler ve yenilikçi teknolojilerle kullanıcıların beğenisine sunulacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir